W niedzielę 27 maja uczniowie szkoły LEGATO wraz z Rodzinami oraz wychowankowie naszych placówek tj. Przedszkoli Nutka na Prawobrzeżu oraz w Centrum, jak również Ośrodka Harmonia spotkali się na festynie w Gospodarstwie Agroturystycznym w Smętowicach. W tym dniu nie zabrakło również na festynie nauczycieli z przedszkoli oraz z naszej szkoły.

Festyn rozpoczęły wesołe Panie Clown, które z wdziękiem poderwały całe Rodziny do rozgrzewki w rytmie piosenek. Każdy wykonywał układy taneczne z uśmiechem na twarzy, nawet panowie animatorzy z Przedszkoladia.pl ochoczo włączyli się w tańce-wygibańce. Trenerzy przygotowali również ciekawe zajęcia ruchowe z piłkami. Dzieci zdobywały pieczątki za wykonane zadania, a po przejściu 4 sportowych stacji otrzymały mały upominek. 

Wszystkie dzieci swobodnie poruszały się po przestronnym, zadbanym terenie. Mogły korzystać  np. z huśtawek, ogromnego statku piratów, placów zabaw ze zjeżdżalniami, dmuchanych poduch do skakania, boisk do gry w piłkę nożną i siatkówkę, ścianek wspinaczkowych. Kto zaś potrzebował chwili oddechu mógł „przywitać się” ze zwierzątkami, które mieszkają w Smętowicach ( np. strusiem nandu, emu, osiołkiem, lemurami, kangurami, wiewiórką lub kurczaczkami) albo zjeść pyszne dania przygotowane na grillu przez dorosłych.

Dobry nastrój, słońce i super zabawa – czegóż więcej potrzeba, by taka majowa niedziela pozostała na długo w pamięci? Dziękujemy Organizatorowi – pani Marii Konarskiej za zaproszenie i przygotowanie tylu ciekawych atrakcji.