Uczniowie klas 0-3 przystąpili do programu „Gryfuś i przyjaciele” realizowanego przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego. Policjanci w trakcie roku szkolnego będą prowadzili cykl spotkań z uczniami wdrażających dzieci do przestrzegania zasad bezpieczeństwa, m.in. w ruchu drogowym, w domu, w szkole, w miejscach publicznych.

W dniu 27 września 2019 r. asp. Agnieszka Bednarek z Komisariatu Policji w Szczecin Dąbie przeprowadziła prelekcję z uczniami naszej szkoły pod hasłem: „Nie! Dziękuję!”, która dotyczyła spotkań z osobą obcą. Uczniowie zdobyli i utrwalili wiedzę, jak poprawnie
i bezpiecznie zachowywać się w drodze do szkoły, być asertywnym, nie nawiązywać kontaktu z osobami nieznajomymi oraz, co należy zrobić w przypadku pojawienia się zagrożenia.

Pani policjantka opowiedziała dzieciom również o tym, jak wygląda i na czym polega policyjna służba oraz czym policjanci zajmują się na co dzień.

pedagog szkolny
mgr Karolina Kubowicz