W czwartek 23 maja dwuosobowy zespół klasy 4 w składzie Hania i Wiktoria reprezentował naszą szkołę w XVI edycji Międzyszkolnego konkursu „PIRAMIDA ZDROWIA” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 1. Dziękujemy pani dr Sylwii Gwardys- Szczęsnej – nauczycielowi przyrody za bardzo dobre przygotowanie uczennic do konkursu. Tematyka konkursu obejmowała m.in. takie tematy jak: budowa układu pokarmowego, składniki pokarmowe, najnowsza piramida żywieniowa, zasady zdrowego stylu żywienia.

Konkurs „PIRAMIDA ZDROWIA” pod patronatem Kuratorium Oświaty obejmował dwa etapy. Pierwszy,  składał się z następujących części: testu „Czy wiesz co jesz?”, przyporządkowania produktów do piramidy, czytania etykiet produktów spożywczych oraz rozpoznawania soków owocowych i warzywnych. W drugim etapie uczennice odpowiadały indywidualnie na pytania, a zdobyte punkty sumowały się do punktacji szkoły.

Gratulujemy Hani i Wiktorii szerokiej wiedzy z przyrody. Nasze dziewczynki wspaniale pracowały jako zespół oraz indywidualnie. Po zakończonym ponad godzinnym konkursie  z zadowoleniem odebrały dyplomy i nagrody. Brawo WY!