Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Warto więc zastanowić się co mogę zrobić dobrego dla Ziemi i jak nie popełniać kolejnych błędów. Uczniowie naszej szkoły wiedzą, iż zatrucie środowiska, odpady, zła jakość powietrza, wymieranie gatunków, brak wody, zmiana klimatu  – to problemy, z którymi borykamy się na co dzień. Wiedzą też w jaki sposób segregować śmieci, jak oszczędzać wodę oraz co to znaczy być eko.

Klasy I-IV uczestniczyły w czwartek 25 kwietnia w Wiosennym spacerze po lesie. Podczas spaceru nie tylko podziwiali rozkwitające drzewa i pąki krzewów, rozpoznawali śpiew ptaków, ale również rozwiązywali zagadki. Na koniec spaceru stworzyli swoje bardzo oryginalne obrazki – jako materiał do obrazka posłużyły im dary lasu. Wszystkie prace uczniów zostały zaprezentowane na drzewku w holu szkoły. To był bardzo przyjemny spacer!