Nasi uczniowie wspaniale przygotowali się do tego Święta. Wraz z wychowawcami zadbali o piękne przystrojenie korytarza i swoich sal lekcyjnych; uczestniczyli w szkolnych konkursach oraz pod opieką pani Aleksandry Mendryk przygotowali wzruszającą Akademię. Podczas uroczystości przypomnieliśmy sobie „Katechizm polskiego dziecka”  – wiersz z roku 1912 autorstwa Władysława Bełzy. Każdy obywatel naszego kraju zna ten tekst, bo któż nie pamięta słów: „Kto Ty jesteś?- Polak mały!”.
Uczniowie z klas 1-4 wzbogacili ten wiersz o bardzo mądre spostrzeżenia, które nasuwają się młodym patriotom. 

Dużo wzruszających chwil dały nam również dziewczynki, które wystąpiły w opracowanym przez panią Joannę Dominiak spektaklu tanecznym.  Zespół wokalno-instrumentalny pod kierunkiem pani Moniki Momot odśpiewał utwór  „Wojenko, wojenko” w nowej, ciekawej aranżacji.  Piosenkę „Namaluję Polskę” zaśpiewali wszyscy uczniowie z naszej szkoły.

Pani Dyrektor Maria Karbowiak pogratulowała uczniom biorącym udział w szkolnych konkursach: Zuzannie Falba uczennicy klasy pierwszej, która zdobyła I miejsce w Konkursie recytatorskim „Strofy  o Ojczyźnie” i Karolinie Brończyk uczennicy klasy trzeciej laureatce I miejsca w Konkursie plastycznym „Jak namalować Niepodległość?” . Wyróżnienia uzyskali: Wiktor Busz i Laura Deskiewicz. W szkolnym Quizie dot. wiedzy o Polsce pierwsze miejsce zdobyła uczennica klasy drugiej Karina Panfil. 

Po apelu uczniowie wraz z opiekunami udali się na Marsz Niepodległości, podczas którego rozdawali przechodniom jabłuszka.

Zwieńczeniem obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę było wspólne odśpiewanie Hymnu państwowego o godz. 11.11.