Internet jest nie tylko źródłem informacji czy rozrywki, ale staje się coraz ważniejszym środowiskiem społecznego funkcjonowania. Zatem kwestia bezpieczeństwa korzystania z nowoczesnych technologii przez najmłodszych staje się jednym z priorytetów w wychowaniu. 

W poniedziałek 6 maja uczniowie klas I-IV wzięli udział w warsztatach profilaktycznych – „Bezpieczeństwo dzieci w Internecie”. W trosce o zwiększenie świadomości w zakresie bezpiecznego korzystania z mediów cyfrowych funkcjonariusz sierż. Konrad Szelest z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie przeprowadził warsztaty z dziećmi w obszarach: „Nie podawaj swoich danych – chroń swoją prywatność!”, „Nie ufaj osobom poznanym w sieci!”, „Mów, jeśli coś jest nie tak!”, „Zabezpiecz swój komputer!”, „Szanuj innych w sieci!” i „Korzystaj z umiarem z internetu”. 

Policjant rozmawiał z dziećmi na temat zasad bezpiecznego korzystania z mediów cyfrowych oraz o zagrożeniach związanych z jego użytkowaniem. Wyjaśnił, jakie zachowania są ryzykowne oraz jak uniknąć takich sytuacji i gdzie szukać pomocy.

Celem inicjatywy była promocja bezpiecznych zachowań w Sieci oraz propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci do zasobów internetowych.