W piątek 24 maja wyjechaliśmy autokarem na wycieczkę do Niemiec do ZOO in Eberswalde, oddalonego ok.100 km od naszego miasta. Na wycieczkę zabraliśmy dobre humory, piękną pogodę i pyszne naleśniki, które zjedliśmy w porze lunchu. Der Zoologische Garten położony jest pośród lasu, żyje tutaj ponad 1500 zwierząt. Na terenie ZOO znajduje się również wiele ciekawych miejsc przygotowanych do odpoczynku oraz placów zabaw.

Pierwszym punktem naszego zwiedzana było uczestniczenie w karmieniu siedmiu pingwinów peruwiańskich. Małe pingwinki bardzo szybko nurkowały po rzucane im przez opiekunkę rybki, a po najedzeniu się pozowały nam grzecznie do zdjęć. Spacerując zielonymi ścieżkami po terenie ZOO zobaczyliśmy m.in. : śpiewające małpki, odpowiadające nam „Hallo” papugi ary, dostojnego tygrysa, niedźwiedzie brunatne, surykatki, krokodyla, króla ZOO czyli lwa z dwiema lwicami, koziołki, żubry, lamy i różowe flamingi. Nie sposób wyliczyć teraz wszystkie gatunki zwierząt, które w tym ZOO żyją. Jedno jest pewne- każdy uczestnik naszej wycieczki odnalazł tam swoje ukochane, ulubione zwierzątko i mógł dowiedzieć się np. o jego kraju pochodzenia, czym się odżywia, czy żyje stadnie, jaka jest jego waga itp.

Mieliśmy również czas na relaks i zabawę na świetnych placach zabaw oraz małe zakupy w sklepiku z pamiątkami. Rozmowy o przeżytym dniu toczyły się jeszcze podczas podróży powrotnej. To był bardzo miły dzień – nasi uczniowie wrócili uśmiechnięci i zadowoleni do domu.