W sobotę 28 września uczniowie klasy 4 i 5 wraz z Rodzicami i nauczycielami uczestniczyli w II Akcji Ploggingowej “1,2,3 Łobuziaki z ekologią na Ty! Biegamy i Puszcę Bukową sprzątamy”. Celem akcji było zebranie jak największej ilości śmieci w Puszczy Bukowej. Słowo PLOGGING wymyślili Szwedzi, łącząc dwa słowa „jogging” i schylanie się „plocka upp”.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Sportowe  „Fani Formy” z siedzibą w Szczecinie. W akcji  brały udział „Łobuziaki” – dzieci i młodzież z Domu Dziecka (Trzcińsko-Zdrój) oraz wiele innych osób, którzy chętnie poświęcili sobotnie przedpołudnie, aby zrobić coś pożytecznego dla ZIEMI. Tego dnia zebrano 401,30 kg śmieci!
Uczniowie naszej szkoły zebrali kilkanaście worków podczas spaceru w okolicy Jeziora Szmaragdowego. Niektóre worki ważyły nawet ponad 4 kg! Dziękujemy wszystkim uczniom za udział  w akcji. Każdy z nich wykazał się dużą świadomością związaną z ochroną środowiska. 

Podczas tego wydarzenia odbyły się również biegi dzieci i dorosłych. Czwartoklasiści przebiegli trasę  300 m, a ich starsze koleżanki i koledzy  600 m. Wszyscy otrzymali piękny drewniany medal w kształcie liścia buku. Miło spędzili również czas przy ognisku. Ten dzień z pewnością zostanie zapamiętany na długo.