W ilu językach potrafisz powiedzieć “Cześć”? Czy znasz takie słowa jak: “Dziękuję”, ” Tak”, “Nie”, Proszę” w kilku językach? Na te oraz inne pytania odpowiadali uczniowie klas 1-3, którzy jak się okazało świetnie potrafili zaprezentować w/w zwroty nie tylko po angielsku i niemiecku, ale również po francusku, hiszpańsku oraz włosku.
Klasy przygotowały piękne plakaty dotyczące: Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Hiszpanii oraz Francji. Uczniowie podzielili się z wszystkimi wiedzą na temat wylosowanego przez siebie kraju. Zaprezentowali się w kolorowych, ciekawych strojach, przygotowali scenki językowe lub np. taniec z wachlarzami (kl. 3b). Każda klasa zaskoczyła publiczność super pomysłami podczas swojej prezentacji.
Oliwia z kl. 3a poczęstowała publiczność pyszną Currywurst, którą przygotowała wraz z tatą. Ta niemiecka kiełbaska była naprawdę lecker (pyszna).
Dzień Języków Obcych był również okazją do wspólnego zaśpiewania piosenki “Panie Janie” w trzech językach: po angielsku, po niemiecku oraz po francusku.
Podczas gier przy stolikach drużyny z każdej klasy rozwiązywały zagadki językowe oraz układały puzzle z charakterystycznymi elementami i zabytkami z danego kraju.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.