W sobotę 4 marca 2023 odbył się Dzień Otwarty naszej szkoły pod hasłem „W Legato rozwijamy talenty, wspieramy pasje”.
Nasi mali goście oraz ich Rodzice zostali powitani przez p. Dyrektor Marię Karbowiak oraz p. Dyrektor Krystynę Pietkiewicz. Pani Dyrektor Karbowiak przedstawiła ofertę edukacyjną  na przyszyły rok szkolny 2023/2024 oraz zapoznała rodziców z naszymi obiektami szkolnymi (część LEGATO 1,2 oraz 3).

Nasi goście obejrzeli przedstawienie pt. „Zima” w wykonaniu kl. 3b. Usłyszeli również dwie piosenki przygotowane przez uczniów naszej szkoły: w wykonaniu kl. 3b piosenkę „Four seasons”/ „Cztery pory roku” oraz w wykonaniu kl. 4a piosenkę w języku niemieckim „Es schneit”/”Pada śnieg”.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach na czterech stacjach: muzycznej połączonej z Joga kids, w zajęciach prowadzonych w języku angielskim, zabawach z robotami i ozobotami oraz w pysznej Eko-kuchni, gdzie dzieci przygotowały własnoręcznie owocowe szaszłyki.
Każdy mógł obejrzeć sale lekcyjne, Rodzice rozmawiali z nauczycielami a nawet niektórzy wspólnie uczestniczyli w zajęciach.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie.