Od września 2019 roku Niepubliczna Szkoła LEGATO rozpoczęła współpracę z Instytutem Goethe w Warszawie. Zostaliśmy przyjęci do prestiżowej sieci szkół w Polsce. Spośród ponad 300 placówek różnego typu (szkoły podstawowe, licea oraz szkoły zawodowe) wybrano 200 szkół, w tym naszą. 

Celem projektu DEUTSCH PLUS, do którego zostaliśmy przyjęci jest stworzenie silnej sieci szkół, które oferują naukę języka niemieckiego w zwiększonym zakresie oraz wsparcie w prowadzeniu działań w tym kierunku. Projekt ten objęty jest patronatem Ambasady Niemiec w Polsce.

W projekcie DEUTSCH PLUS  biorą udział klasy: 1a i 5a. Klasy te będą miały m.in.: możliwość udziału w różnorodnych wydarzeniach np. warsztatach, projektach oraz konkursach ogólnopolskich przygotowanych przez Goethe Institut w Warszawie. Podczas zajęć języka niemieckiego uczniowie będą korzystać z ciekawych materiałów dydaktycznych. 

KONKURS “Koch mir was!

W październiku br. klasa 1a brała udział w konkursie “Koch mir was!” /”Ugotuj mi coś!”. Trzy zespoły uczniów klasy pierwszej zaprojektowały strony do książki kucharskiej  z wybranym przez siebie przepisem na potrawę kuchni niemieckiej. W pracy zawarty był: opis składników, przepis oraz zdjęcie potrawy. Prace zostały następnie przesłane w formie elektronicznej do IG w Warszawie. W wyniku obrad Jury jedna z naszych prac pt. “Labskaus” (potrawa z północnych Niemiec)  zdobyła I miejsce w kategorii szkół podstawowych klasy I-III.  W czwartek 21 listopada troje uczniów (Lena, Laura oraz Ruben) wraz z p. Chawziuk oraz p. Frączkowską wyjechało do Warszawy po odbiór nagród oraz Warszaty kulinarne Kinder-Master-Chef z kucharzem z Niemiec. 

POKAZY NAUKOWE “SCIENCE SHOW”

W dniu 21 listopada klasy 1a i 5a uczestniczyły w warsztatach “Science Show” w Książnicy Pomorskiej. Pokazy naukowe odbywają się w całej Polsce w ramach projektu: „Niemiecki Internetowy Uniwersytet Dziecięcy (Kinderuni)”  i zorientowane są na eksperymenty i ciekawostki ze świata fizyki, astronomii i chemii. Warsztaty prowadził Joachim Hecker, autor książek i eksperymentalnych show, które odbyły się już na całym świecie od Alaski po Tajlandię.  

Wszelkie aktywności  koordynowane są przez panią Magdalenę Chawziuk.