Od września 2019 roku Niepubliczna Szkoła LEGATO rozpoczęła współpracę z Instytutem Goethe w Warszawie. Zostaliśmy przyjęci do prestiżowej sieci szkół w Polsce. Spośród ponad 300 placówek różnego typu (szkoły podstawowe, licea oraz szkoły zawodowe) wybrano 200 szkół, w tym naszą. 

Celem projektu DEUTSCH PLUS, do którego zostaliśmy przyjęci jest stworzenie silnej sieci szkół, które oferują naukę języka niemieckiego w zwiększonym zakresie oraz wsparcie w prowadzeniu działań w tym kierunku. Projekt ten objęty jest patronatem Ambasady Niemiec w Polsce.

W projekcie DEUTSCH PLUS  bierze udział klasa 4a. Uczniowie mają m.in.: możliwość udziału w różnorodnych wydarzeniach np. warsztatach, projektach oraz konkursach ogólnopolskich przygotowanych przez Goethe Institut w Warszawie. Podczas zajęć języka niemieckiego uczniowie będą korzystać z ciekawych materiałów dydaktycznych. 

Rok szkolny 2019/2020
KONKURS “Koch mir was! Edycja 1
W październiku 2019r. klasa 1a brała udział w ogólnopolskim konkursie “Koch mir was!” /”Ugotuj mi coś!”. Trzy zespoły uczniów klasy pierwszej zaprojektowały strony do książki kucharskiej  z wybranym przez siebie przepisem na potrawę kuchni niemieckiej. W pracy zawarty był: opis składników, przepis oraz zdjęcie potrawy. Prace zostały następnie przesłane w formie elektronicznej do IG w Warszawie. W wyniku obrad Jury jedna z naszych prac pt. “Labskaus” (potrawa z północnych Niemiec)  zdobyła I miejscew kategorii szkół podstawowych klasy I-III.  W czwartek 21 listopada troje uczniów (Lena, Laura oraz Ruben) wraz z p. Chawziuk oraz p. Frączkowską wyjechało do Warszawy po odbiór nagród oraz Warszaty kulinarne Kinder-Master-Chef z kucharzem z Niemiec. 
Zdjęcia do obejrzenia na naszej stronie FB.

POKAZY NAUKOWE “SCIENCE SHOW”
W dniu 21 listopada 2019 klasy 1a i 5a uczestniczyły w warsztatach “Science Show” w Książnicy Pomorskiej. Pokazy naukowe odbywają się w całej Polsce w ramach projektu: „Niemiecki Internetowy Uniwersytet Dziecięcy (Kinderuni)”  i zorientowane są na eksperymenty i ciekawostki ze świata fizyki, astronomii i chemii. Warsztaty prowadził Joachim Hecker, autor książek i eksperymentalnych show, które odbyły się już na całym świecie od Alaski po Tajlandię.  

Rok szkolny 2020/2021
KONKURS “Wir singen Weihnachtslieder”

W okresie przedświątecznym uczniowie naszej szkoły chętnie uczą się kolęd i piosenek świątecznych w języku niemieckim. Na ogólnopolski konkurs “Śpiewamy świąteczne piosenki” uczennica kl. 2a przygotowała wesołą piosenkę “In der Weihnachtsbäckerei”. Nagranie piosenki w formie filmiku zdobyło I miejsce w kategorii szkoła podstawowa kl. I-III.
Nagranie można obejrzeć na naszej stronie FB.

Rok szkolny 2021/2022
KONKURS “Koch mir was! Edycja 2
W grudniu 2021r. klasa 3a brała udział w ogólnopolskim konkursie “Koch mir was!” /”Ugotuj mi coś!”. Dwa 4 osobowe zespoły uczniów klasy przygotowały dwie potrawy, które chętnie zjadłyby na świątecznym stole. Była to Schlitten Pizza (pizza w kształcie sań) oraz Bratäpfel mit Milchreis (pieczone jabłka ryżem na mleku i lodami waniliowymi). Potrawy zostały przedstawione na zdjęciu a następnie uczniowie zaprojektowali strony do książki kucharskiej. W pracy zawarty był: opis składników, przepis oraz zdjęcie potrawy. Prace zostały następnie przesłane w formie elektronicznej do IG w Warszawie.
Grupa reniferków jedzących pizzę zdobyła I miejsce w kategorii szkoła podstawowa kl. I-III, natomiast grupa skrzatów zdobyła wyróżnienie. Oprócz małych prezentów z IG uczniowie wzięli udział w grudniu w warsztatach kulinarnych online.
Zdjęcia do obejrzenia na naszej stronie FB – post z dnia 20.01.2022.