„Czy potrzebujemy aż petycji od naszych dzieci, żeby coś zmienić?” Uczniowie klas 1-5 wspólnie z nauczycielami zorganizowali w dniu 20 listopada 2019 r. Happening Antynikotynowy. Przekornie obalając przysłowie, że: „Dzieci i ryby głosu nie mają!” odważnie i głośno skierowali postulaty do społeczności ludzi dorosłych mówiąc o tym, że Dzieci mają prawo do oddychania powietrzem wolnym od dymu tytoniowego w domu i we wszystkich miejscach publicznych, mają prawo do ochrony zdrowia, mają również prawo do swobodnej wypowiedzi.

Młodzi obywatele wystosowali apel do dorosłych:

Drogi Dorosły!
Nie pal.
Jeśli palisz, przestań.
Jeśli nie potrafisz przestać, nie pal przy niepalących, w szczególności przy dzieciach.
Bierne palenie nam szkodzi!!!

W celu zwiększenia wiedzy i umiejętności nt. zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów uczniowie przekazali także spotkanym po drodze przechodniom zaprojektowane przez siebie ulotki informacyjne. Bardzo dziękujemy naszym uczniom,  za zaangażowanie w akcję profilaktyczną i ogromną determinację w przygotowaniach
do Happeningu.

pedagog szkolny
mgr Karolina Kubowicz