W sobotę 18 września grupa 26 uczniów z klas 4,5,6 i 7 wraz z Rodzicami, rodzeństwem i nauczycielami uczestniczyli w IV Akcji Ploggingowej ” Biegamy i Puszczę Bukową sprzątamy”. Celem akcji było zebranie jak największej ilości śmieci. Słowo PLOGGING wymyślili Szwedzi, łącząc dwa słowa „jogging” i schylanie się „plocka upp”.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Sportowe  „Fani Formy” z siedzibą w Szczecinie. W tym dniu zebrano 1283 kg śmieci! Podczas spaceru w okolicy Jeleniego Stawu i w Puszczy Bukowej uczniowie naszej szkoły zebrali kilkanaście bardzo ciężkich worków, zdobywając tym samym I miejsce w kategorii drużyn – zebrali 137,15 kg. Brawo WY!

Podczas tego wydarzenia odbyły się również biegi dzieci na różnych dystansach. Wśród nagrodzonych znalazło się wielu naszych uczniów. Pamiątkowe drewniane medale będą przypominać nam o przesłaniu “Nie chodzi o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić”. Dziękujemy wszystkim za udział  w akcji.

Więcej zdjęć znajduje się na Facebooku Fani Formy.