To był niezwykle wzruszający dzień… Uczestniczyliśmy w szkolnym koncercie pod hasłem „Każdy zna tę zasadę rządzącą światem, że człowiek dla człowieka powinien być bratem”.
Uczniowie z koła wokalno-instrumentalnego klas 1-7 poprowadzili lekcję dla całej społeczności szkolnej o wartościach, jakimi powinniśmy kierować się w życiu.

Dlaczego pod takim hasłem…?
Chcieliśmy zabrać głos i jasno wyrazić, jakie wartości są najważniejsze, aby świat wokół nas był dobry i bezpieczny, szczególnie w ostatnim czasie, kiedy w Ukrainie trwa wojna. Wojna. Słowo niegdyś tak odległe, dzisiaj tak bliskie. Wojna i dzieci – to słowa, które nigdy nie powinny stać obok siebie. Dzieci z doświadczeniem wojny są tuż obok nas. W Polsce. Setki tysięcy dzieci z Ukrainy znalazło w naszym kraju schronienie. Wierzymy, że dzisiejsza lekcja zapadła w pamięci każdego z nas.

Muzyka może mieć wielką moc, szczególnie, gdy dotyczy tematów związanych z wolnością i nadzieją na lepszy świat. Dzisiejszy repertuar był bardzo bogaty. Wysłuchaliśmy utwór „Pokój i Nadzieja” w wykonaniu Amelki Jędrzejczak z kl. 2b oraz Jagódki z kl. 1b, „Piosenkę o serduszku” w wykoaniu Laury Reinecke z kl. 3a, utwór fortepianowy „Jaskółka” w wykonaniu Krzysztofa Ryńca z kl. 6a, utwór Jana Filipa w wykonaniu skrzypka z klasy 2b Maksymilian Kroka, piosenkę „Wokół nas”, którą zaprezentowały uczennice z klasy 4a: Gabrysia Zagrodzka i Weronika Hoppek wraz z uczniami koła instrumentalno-wokalnego klas 1-7. Zachwyciło nas również wykonanie na pianinie utworu “Fugetta” przez 6a Miłosza Górskiego ucznia kl. 6a oraz utwór na skrzypce Franciszka Szuberta w wykonaniu uczennicy z klasy 2a Lucjanny Markiewicz. 

To była wspólna lekcja o wartościach, jakimi powinniśmy kierować się w życiu: odpowiedzialności, pokojowości, szacunku, życzliwości, wdzięczności i przyjaźni. Wartościach gwarantujących zgodę i pokój na świecie.


A więc dbajmy o wartości i pilnujmy należycie, byśmy zawsze w zgodzie z nimi budowali nasze życie”.