Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Niemieckiej SUPESTAR. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas 1-3 w dwóch kategoriach soliści oraz duety. Widownia składająca się z uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły podziwiała występy młodych piosenkarzy, zaś jury zwracało uwagę na np. poprawność językową, dobór utworu, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny.

Najwyżej ocenioną piosenką okazał się występ ucznia kl. 3a Ignacego Pieleszka. Przygotował utwór Neny pt. “Nur geträumt”. Ignacy świetnie opanował trudny tekst w języku niemieckim i dodatkowo opracował bardzo ciekawą choreografię. Ten występ zdobył główną nagrodę GRAND PRIX.
Na szczególną uwagę zasłużył też występ Laury i Emmy Reinecke, które przygotowały wesołą piosenkę z repertuaru Bibi und Tina pt.” Bester Sommer/Najlepsze lato”. Siostry przygotowały świetną aranżację.
Również Karolina Kulesza i Amelia Jędrzejczak z kl. 2b zdobyły ogromne brawa od publiczności wykonując rewelacyjnie piosenkę “Alle meine Entchen” , zaś Zofia Pesta z kl. 3a porwała wszystkich do wspólnego wykonania refrenu piosenki o myciu rąk “Hände waschen”.
Wśród wykonawców jury wyróżniło również kilka osób.

Dziękujemy wszystkim wykonawcom za udział, gratulujemy umiejętności językowych i wokalnych.
Podziękowania również dla sponsora nagród- Instytutu Goethe w Warszawie.