W czwartek 7 listopada odbył się po raz pierwszy w naszej szkole Konkurs Piosenki Patriotycznej, podczas którego uczniowie klas 0-5 zaśpiewali znane pieśni i piosenki patriotyczne. Usłyszeliśmy m.in.: “O mój rozmarynie”, “Rotę”, “Rozkwitały pąki białych róż”, “Wojenko, wojenko”, “Przybyli ułani pod okienko” oraz wiele innych wzruszających utworów. 

Dzisiejszy konkurs rozpoczął występ najmłodszych uczniów naszej szkoły – klasy “0”. Wykonali utwór “Polsko”, który w 25 października został nagrodzony I miejscem w III Festiwalu Niepodległości zorganizowanym przez CKS Szczecin (nagroda za wyjątkową muzykalność i ciekawą aranżację).

Nauczyciele, jury oraz uczniowie wysłuchali 15 wykonawców. Uczniowie śpiewali solo lub w duecie, niektórzy zaprezentowali przygotowany przez siebie utwór z własnym akompaniamentem. To piękne muzyczne święto skłoniło nas do chwili refleksji nad  historią naszej Ojczyzny. 

Dziękujemy wszystkim młodym, utalentowanym wykonawcom za ich wrażliwość i gratulujemy udanych występów.