Maj jest szczególnym miesiącem w historii Polski. W pierwszych dniach obchodzone są w Polsce ważne święta: 1 maja – Państwowe Święto Pracy, 2 maja – Państwowe Święto Flagi oraz 3 Maja- Narodowe Święto Konstytucji Trzeciego Maja.
29 kwietnia, w naszej szkole odbył się Uroczysty Apel z okazji Świąt Majowych. Apel został przygotowany przez klasę 1a oraz 2a. Uczniowie z dumą odśpiewali Hymn państwowy, prezentowali tematykę Świąt Majowych, recytowali patriotyczne wiersze oraz wspólnie mogliśmy wysłuchać utworu pt. „Moja Ojczyzna” w wykonaniu dziewczynek z klasy 2b.
Zwieńczeniem Apelu był przepiękny taniec symbolizujący szacunek i dumę przekazywany naszym barwom narodowym

Uczniowie klas 4-7 uczcili święto majowe, biorąc udział w grze terenowej ,,Tropem Konstytucji 3 maja”. Dzieci rozwiązywały zadania związane z twórcami Konstytucji, okolicznościami jej uchwalenia oraz historią symboli narodowych. Uczniowie dobrze się bawili i z sukcesem ukończyli grę.