Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż uczeń kl. 3a naszej szkoły Mikołaj Muras zdobył I miejsce w konkursie HackJunior. HackJunior to ogólnopolski konkurs dla młodzieży ze szkół podstawowych organizowany w ramach Festivalu GovTech, który jest objęty patronatem Ministra Edukacji i Nauki.
Projekt Mikołaja wywołał największy zachwyt wśród oceniających w jury, zdobywając I miejsce w kategorii szkół podstawowych klasy 1-3.

W ramach konkursu HackJunior uczniowie mieli za zadanie stworzyć narzędzie edukacyjne (np. prezentację, makietę, program, matę edukacyjną lub inną pomoc dydaktyczną).

Poniżej link do bardzo ciekawego filmiku, w którym Mikołaj objaśnia i przedstawia szczegóły programowana swojej pracy -Mapy edukacyjnej Europy:
Mikołaj Legato Tablica Hack Junior – YouTube

A tak Mikołaj opowiada o swoim hobby informatyce: “Bardzo lubię matematykę i informatykę. Zaczęło to się tak… Jak miałem 4 lata pierwszy raz poszedłem na matematykę do pani Moniki. Pani Monika uczy mnie aż do teraz. W tym czasie rodzice uczyli mnie programować w Scratchu i Pythonie. W PyGame Zero zrobiliśmy grę o Świętym Mikołaju, którą przetestowali koledzy i moja siostra. Dużo programowaliśmy w micro:bicie. Najciekawszym projektem był jeżdżący robot. Bardzo lubię programowanie ponieważ można zrobić dużo ciekawych rzeczy”.

Najlepsze prace konkursowe zostały nagrodzone w formie rzeczowej – nasza szkoła otrzymała tablety, które wzbogaciły wyposażenie naszej szkoły i służą w nauce uczniom.
Mikołaju gratulujemy Ci wspaniałego wyniku i życzymy kolejnych sukcesów. Rozwijaj swoje skrzydła. Będziemy trzymać za Ciebie kciuki 🙂