Dlaczego nagrany głos brzmi inaczej? Kubeczek po jogurcie nie zapomina. Armata z jajka niespodzianki. W tych oraz wielu innych eksperymentach uczestniczyli uczniowie klasy 1 i 5.  Pokazy „SCIENCE SHOW” odbyły się 21 listopada w Książnicy Pomorskiej. Herr Joachim Hecker aus Berlin, którego poznaliśmy  jest autorem książek i eksperymentalnych show, które odbyły się już na całym świecie od Alaski po Tajlandię. Szczecin był pierwszym miastem w jego pierwszej podróży po Polsce.

Podczas pokazów nikt się nudził. Uczniowie szybko nawiązali kontakt z prowadzącym i chętnie brali udział we wspólnym eksperymentowaniu. Wiemy już np. dlaczego styropianowa żaba Bolek zmniejszyła się i stwardniała po ugotowaniu i znamy odpowiedź na pytanie z dziedziny fizyki  „Dlaczego prąd jest dla ludzi tak niebezpieczny?”.

Nasi uczniowie mogą też poznawać inne ciekawostki ze świata fizyki, astronomii, czy chemii poprzez Digitale Kinderuni w ramach Programu Instytutu Goethe.