Teatr, muzyka … nasi uczniowie chętnie uczestniczą w warsztatach teatralnych oraz różnorodnych koncertach. W miesiącu marcu mieliśmy okazję pojechać do Teatru Lalek PLECIUGA na warsztaty pt. Teatr cieni oraz wysłuchać pięknego Wiosennego koncertu gitarowego w wykonaniu uczniów z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. prof. Marka Jasińskiego.

“Mój teatr- spotkajmy się, żeby tworzyć” 

To hasło, które przewodziło wizycie w dniu 19 marca uczniów klas I-IV w Teatrze Lalek  PLECIUGA w Szczecinie. Na początku spotkania uczniowie poznali historię teatru cieni. Kolejnym etapem warsztatów było zaprojektowanie i stworzenie własnych lalek do przedstawienia. Ostatnim elementem było wystąpienie w profesjonalnym teatrze i doświadczenie magii teatru od kulis. Zajęcia zdecydowanie rozwinęły wyobraźnię uczniów i pokazały, że z każdego przedmiotu można wyczarować krótką formę teatralną, a nawet małe przedstawienie. 

“Wiosenny koncert gitarowy”.

We wtorek 26 marca br. naszą szkołę odwiedzili Goście – uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. prof. Marka Jasińskiego z klasy gitary wraz ze swoim nauczycielem panem Przemysławem Bielcem. Usłyszeliśmy  brzmienie gitar klasycznych w różnorodnym repertuarze w wykonaniu dziewięciu młodych utalentowanych muzyków. Po zakończonym koncercie rozległy się gromkie brawa. To było niezapomniane przeżycie!