W Tłusty czwartek 28 lutego 2018 r.  odwiedziliśmy Teatr lalek PLECIUGA, aby obejrzeć przedstawienie pt. “Tygrysek i kapitan Morgan”. Mały, odważny i marzący o wspaniałych przygodach Tygrysek wyruszył w świat wraz z piracką załogą kapitana Morgana. Morska podróż zaprowadziła piratów na plantację uwielbianych przez wszystkich bananów.

Co się dalej wydarzyło? Czy w czasie tej podróży Tygrysek dojrzał i poznał smak takich słów, jak odpowiedzialność, uczciwość, przyjaźń? Jak zakończyła się wyprawa Tygryska? O to trzeba już zapytać naszych uczniów, którzy z zainteresowaniem obejrzeli spektakl.

Po spektaklu mieliśmy też czas na spacer pod platanami na Jasnych Błoniach.  Widzieliśmy przebijające się pierwsze żółte i fioletowe krokusy. Za parę dni, gdy będzie trochę cieplej powstanie z nich przepiękny kolorowy dywan.