W dniu 08.02.2018 gościliśmy Proboszcza Parafii Opatrzności Bożej z os. Majowego ks. Tadeusza Szponara, który dokonał poświęcenia budynku naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy i pieśni “Jesteś radością mojego życia, o Panie mój!”Część artystyczna składała się z trzech elementów.

Na początku obejrzeliśmy pokaz tańca w wykonaniu Oli, Wiktorii, Karoliny i Neli. Następnie obejrzeliśmy przedstawienie  pt. “Panie Jezu, ile razy mam przebaczać?“. Szymon wcielił się w rolę św. Piotra rozmawiającego z  Panem Jezusem  (Hubert – uczeń kl.2). To właśnie on zadał kluczowe pytanie Jezusowi, czy ma przebaczać  i jak wiele razy. Jasiu odegrał rolę zbuntowanego chłopca, który kłóci się z koleżanką (w tej roli Karina). Jaki był morał tej historyjki? Zawsze przebaczaj i pamiętaj, że słowo “przepraszam” otwiera serca innych. Tak też uczynił chłopiec, gdyż wiedział, że używanie brzydkich słów obraża Pana Jezusa.

Na zakończenie części artystycznej zaproszeni  Goście, w tym również dzieci i nauczyciele z Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Terapeutycznego HARMONIA usłyszeli  piosenkę pt. “Pokój i nadzieja” wykonaną przez Szkolny Zespół wokalno – instrumentalny. Naszym Gościom bardzo podobały się występy, które nagrodzono gromkimi brawami.

Serdeczne podziękowania należą się też nauczycielom, którzy przygotowali uczniów: p. L.Cywińskiej, p. M. Piwowarczyk, p. M. Marczak-Pilipczuk, p. K.Begol, p. M.Momot. Dekoracje wykonał p. Łukasz Boski. 

Po oficjalnej części uroczystości wszyscy skosztowali pączków i faworków, pamiętając o tradycji Tłustego Czwartku.