Dnia 7 listopada 2019r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Montaż słowno – muzyczny ukazał kolejno okres zaborów i umęczoną Polskę oraz symboliczne zrzucenie kajdan i szczęśliwe odzyskanie wolności. Uczniowie w przekonujący sposób wyśpiewali i odegrali nastroje polskiego ludu: smutek, waleczność oraz wielką radość ze zwycięstwa.

Myślą przewodnią akademii było ukazanie dążeń niepodległościowych, cierpienia Polaków skazanych na tułaczkę oraz znaczących wydarzeń, które stały się dla naszej historii symbolami narodowymi. O godz. 11.11 uczniowie wraz z nauczycielami wspólnie odśpiewali  Hymn państwowy. Dzisiejsza uroczystość dostarczyła wszystkim wiele wzruszających wrażeń estetycznych.

Uczniowie klas 0-5 aktywnie zaangażowali się w szkolne obchody Święta Niepodległości, ukazali piękno ojczystej poezji i pieśni patriotycznej, wykazali się dużą wiedzą w “Quizie o Polsce”, wykonali piękne prace plastyczne, wraz z nauczycielami przygotowali gazetki i dekoracje szkolne.
Dziękujemy wszystkim za  wykazanie właściwej postawy patriotycznej. Jesteśmy dumni, że uczniowie szkoły “LEGATO” cenią i szanują symbole narodowe. Cieszmy się wolną Polską. Pięknie żyć w wolnym kraju, cieszyć się każdym dniem.