We wtorek 16 kwietnia uczniowie klas I-IV wzięli udział w warsztatach edukacyjnych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pod fachowym okiem wykwalifikowanych instruktorów Kids&Active Juliusza Pierwienieckiego i Sławomira Bieguńskiego uczyli się: wzywać Pogotowie Ratunkowe do osoby poszkodowanej, przekazywać informacje podczas rozmowy z dyspozytorem, układać osobę nieprzytomną w pozycji bezpiecznej oraz wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach.

O tym, jak ogromne znaczenie ma umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, nikogo przekonywać nie trzeba. Dlatego tak ważne jest, by od najmłodszych lat oswajać dzieci z ideą pomagania, trenować praktyczne umiejętności a także uczyć prawidłowych zachowań
i skutecznego działania w nagłych, nieprzewidzianych sytuacjach.

Była to doskonała lekcja połączona z przekazywaniem, jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – uratowanie ludzkiego życia.