Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty! Wraz z pierwszymi promykami słońca i rozkwitającymi pąkami na drzewach nasi uczniowi wyruszyli na spacery do parków. Odbyło się też ostatnie karmienie ptaków smakołykami, które klasa 1a samodzielnie wykonała na lekcji. W salach klasy 0a i 1b pojawiły się klasowe ogródki, uczniowie posadzili cebulki  kwiatów i zasiali rzeżuchę. A jak wygląda nauka naszych uczniów, gdy słoneczko już za oknami? O tym oczywiście też pamiętamy!

Klasy 2b i 3a udały się na bardzo ciekawą lekcję muzealną PortreTy  w Muzeum Narodowym w Szczecinie, zaś klasy 1b i 2a uczestniczyły w lekcji muzealnej  pt. “W afrykańskiej wiosce”. Przy tej okazji uczniowie podziwiali kolorowe dywany krokusowe na Wałach Chrobrego.
Nasza szkoła gościła w marcu wolontariuszy ze Stowarzyszenia POLITES. Studenci z Gruzji, Hiszpanii i Niemiec przeprowadzili ciekawe warsztaty językowe w języku angielskim i niemieckim.
Dzień pysznej kanapki na lekcji angielskiego, Dzień gofra w świetlicy, Dzień czekolandy w kl. 0a, podróż do Hiszpanii z panią Anią na zajęciach w świetlicy, projekt Spring w języku angielskim- to tylko kilka aktywności naszych uczniów w marcu i kwietniu.

Za nami również Konkurs Matematyczny Kangur, Konkurs w języku angielskim SPRING POEM CONTES, Konkurs na najpiękniejszą maskę teatralną, Konkurs na wykonanie Baranka wielkanocnego, Szkolny konkurs ,,Giętki język polski, czyli łamańce językowe nie takie straszne”.

Na Kiermasz wielkanocny uczniowie ręcznie wykonali ozdoby w formie wianków, kartek, baranków, jajek i zawieszek. Wszystkie zebrane pieniądze podczas kiermaszu przekazane zostały na Polską Akcję Humanitarną. Na zajęciach koła języka polskiego klasa 4a próbowała trafić jajkiem do wielkanocnego koszyczka. Jednak najwięcej emocji wzbudziła zabawa polegająca na szukaniu ukrytego w sali jajka.
W piątek 22.04 w Dniu Ziemi klasa 1b postanowiła uczynić dużo dobra i posprzątać Naszą kochaną planetę pamiętając o segregacji odpadów.

A przed nami już niedługo maj- co nowego nam przyniesie?