Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru przypadającego na 27 marca uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Teatru Współczesnego znajdującego się na Wałach Chrobrego. Dzięki uprzejmości pani Moniki Górskiej uczniowie mogli obejrzeć nie tylko scenę i widownię, ale również zajrzeć za kulisy np. do garderoby i magazynów kostiumów.

Wszyscy uczniowie chętnie przymierzali różne nakrycia głowy i wcielali się na krótko w nowe role. Wizyta w teatrze była bardzo interesująca i na pewno zostanie przez młodych przyszłych widzów mile zapamiętana.

Teatr Współczesny w Szczecinie posiada dwie sceny, pierwsza Duża Scena i Malarnia znajduje się na Wałach Chrobrego, natomiast druga scena tzw. “Teatr Mały” znajduje się na Deptaku Bogusława.

Międzynarodowy Dzień Teatru – święto uchwalone w 1961 roku, na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 roku.