W dniach 12-13 października klasy 4a,5a,6a i 7a wyjechały autokarem na wycieczkę do miasta Mikołaja Kopernika. Podczas dwóch dni zwiedzaliśmy intensywnie to piękne miasto. Zobaczyliśmy m.in.: dom, w którym urodził się słynny astronom, Starówkę, mury miejskie z basztami i Krzywą Wieżą, ratusz i średniowieczne kamieniczki. Wiele zabytków Torunia jest na liście UNESCO.
Mieliśmy okazję wyrobić ciasto na pierniki a po ich upieczeniu zabrać je do domu. Ci, którzy interesują się kosmosem i gwiazdami mieli możliwość pogłębić swoją wiedzę podczas seansu w Planetarium.
Podczas drugiego dnia spędziliśmy aż trzy godziny w Centrum Nauki Młyn Wiedzy. Był to czas eksperymentów i jednocześnie nauki z wielu dziedzin np. fizyki, biologii, chemii.
Na zakończenie naszego wyjazdu odwiedziliśmy byłą pruską twierdzę z XIX wieku. Czy było ciekawie na wycieczce? Pewnie, że tak! Uczniowie wrócili zadowoleni z wyjazdu do swoich rodzin późnym wieczorem.