“Die Schöne und das Biest” – klasy 1-5 obejrzały 4 grudnia piękne przedstawienie w języku niemieckim w Teatrze w Schwedt/O. Postacią, która najbardziej podobała się uczniom był  zabawny nietoperz Frederic, mówiący nie tylko po niemiecku, ale również w języku polskim. Historia pięknej Bell i jej rodziny zauroczyła wszystkich widzów. Scenografia, efekty specjalne, kostiumy oraz gra aktorów sprawiła, iż po wysłuchaniu ostatniej piosenki publiczność skandowała “ZUGABE”, co oznacza “BRAWO!BIS!”.

Po obejrzeniu spektaklu pojechaliśmy do Oder Center aby obejrzeć adwentowe dekoracje. Wizyta w galerii była okazją do przetestowania w praktyce znajomości języka niemieckiego. Wracając do domu uczniowie nauczyli się świątecznego wierszyka w dwóch językach zaczynającego się od słów: “Powiedziała mi świnka, że Tannenbaum to choinka…”. Das war ein toller Schulausflug nach Deutschland. Im nächsten Jahr fahren wir wieder hin! Taką deklarację składali dziś uczniowie – za rok chcielibyśmy znowu pojechać ins Theater.