ZAJĘCIA Z FLAŻOLETEM

„Muzyka to najlepszy język do poruszenia serc ludzi na całym świecie” –Jimmy Page

Flażolet czyli flecik polski to najprostszy instrument dęty, niewielka piszczałka z ustnikiem dzióbkowym i sześcioma wierzchnimi otworami palcowymi. 

Istotnym elementem techniki gry jest szczelne przykrywanie otworów palcami. Flażolet jest instrumentem o tzw. przedęciu oktawowym, oznacza to prostą właściwość – dmuchamy lekko i wydobywamy dźwięk, dmuchamy przy takim samym pokryciu palców mocniej i mamy ten sam dźwięk o oktawę wyższy.

Zajęcia prowadzone są raz w tygodniu dla wszystkich dzieci, w każdy poniedziałek w ramach zajęć muzycznych. Uczniowie mają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności gry na flażoletach podczas uroczystości szkolnych oraz różnych konkursach międzyszkolnych.

Co dziecko osiąga poprzez naukę gry na instrumencie?

  • Rozwija zdolności i zainteresowania muzyczne
  • Uczy się także systematyczności, dyscypliny, skupienia uwagi i osiągania celów
  • Rozwija pamięć werbalną i połączenia nerwowe między dwoma półkulami
  • Łatwość nauki przedmiotów ścisłych np. matematyki
  • Radość wynikająca ze wspólnego muzykowania

Prowadząca: mgr Monika Momot.