Czerwiec to miesiąc truskawek, tak więc i w naszej szkole na zajęciach Eco Kuchni nie mogło ich zabraknąć. Dzieci wykonały wraz z p. Karoliną smakowity truskawkowy koktail. Mniam, ależ to była pychotka! Dzień Dziecka nasi uczniowie świętowali wspólnie  i w szkole i poza nią na wspólnym wyjściu. W przygotowanym przez panie wychowawczynie sklepiku ze zdrową żywnością, każdy uczeń mógł zakupić owoce, wodę i z tymi przekąskami uczestniczyć w oglądaniu filmu. Po seansie wszyscy wybrali się na lody do lodziarni.

Naszą szkołę odwiedziła pani Marzena Białowolska i pan Michał Kudawski z Fundacji na Rzec Zwierząt „Dzika Ostoja”. Opowiedzieli o działalności fundacji i zwierzętach, które są pod ich opieką.  Bardzo nietypowym gościem w tym dniu był również lisek. Dziękujemy dzieciom za włączenie się w zbiórkę pokarmów dla zwierząt.

Jeśli ktoś by pomyślał, że naszym uczniom nie chce się już pod koniec roku szkolnego uczyć – to się grubo myli. U nas nawet matematyka może sprawiać ogromną przyjemność – a uczniowie bardzo szybko poprawnie wykonują zadania przygotowane przez panią Marlenę.

Odwiedziła nas też Pani Policjantka oraz dwie Panie ze Straży Miejskiej, które poruszały z dziećmi bardzo ważne tematy dot. Bezpieczeństwa na wakacjach.

Już niedługo rozpoczną się wakacje. Być może ktoś z naszych uczniów wybierze się w podróż ze swoimi Rodzicami pociągiem. Uczniowie z „LEGATO” wybrali się w podróż wykonanym przez siebie warzywnym pociągiem. Każdy mógł „załadować” swój paprykowy wagonik ulubionymi warzywami (marchewką, ogórkiem, rzodkiewką).