“Pielęgnujemy i rozwijamy w dziecku to, co najcenniejsze. Mądrze i nowocześnie dbamy o Państwa Dzieci w każdym aspekcie: od nauk ścisłych, przez muzykę, do kompetencji miękkich – wrażliwości na świat i drugiego człowieka”                                                   

                                                                                                                      Maria Konarska – właściciel szkoły

Nasza kadra

Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł  do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania i działania!” (Brian Conklin)

Nasi nauczyciele to doświadczeni pedagodzy i terapeuci, którzy swój zawód traktują jak pasję. Z ogromnym zaangażowaniem uczą tak, by zaciekawić i inspirować młodego człowieka. Szczególną wagę przykładają do stworzenia możliwości wszechstronnego rozwoju dzieci. Nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje zarówno poprzez studia podyplomowe jak i warsztaty. 

 

Nasza lokalizacja i budynek

Nasza szkoła posiada bardzo dobrą lokalizację, położona jest w centrum Osiedla Majowego. 

Bezpośrednio przed obiektem znajduje się bezpłatny, duży i wygodny parking, który stanowi udogodnienie dla wszystkich zmotoryzowanych. Przy szkole znajduje się przystanek linii autobusowej nr 66 (przystanek ul. Iwaszkiewicza).  Dodatkowo   w odległości około 300 metrów od obiektu znajduje się przystanek autobusowy linii 65, 77, B (przystanek ul. Łubinowa) umożliwiający szybki dojazd do każdej części miasta.

LEGATO to szkoła nowoczesna i bezpieczna. 

W salach lekcyjnych zastosowano stonowane barwy sprzyjające skupieniu i spokojnej nauce. 
W świetlicy uczniowie nie tylko bawią się i odpoczywają, odrabiane są również zadania domowe. Tutaj również uczniowie biorą udział w zajęciach integracyjnych z pedagogiem szkolnym.

 

Dlaczego warto wybrać naszą szkołę?

  • Zapewniamy bezpieczeństwo i opiekę przez cały czas pobytu dziecka w szkole (w tym: opiekę w świetlicy dla dzieci z kl. I-III w godzinach 7.00-17.00).

  • Prowadzimy zajęcia w systemie jednozmianowym.

  • Kameralne 12 osobowe klasy gwarantują optymalne warunki do nauki w miłej atmosferze.

  • Propagujemy zdrowy tryb życia: proponujemy zdrowe i smaczne posiłki obiadowe,poznajemy tajniki kuchni i jej smaki na zajęciach Eko kuchni.

  • Dbamy o prawidłowy rozwój fizyczny dzieci (różnorodne formy zajęć sportowych w ramach lekcji w-f)

  • Dbamy o rozwój kulturalny uczniów poprzez liczne wycieczki edukacyjne, wyjścia do teatru, kina, muzeów.

  • Realizujemy ciekawe projekty, angażujemy się w akcje społeczne i charytatywne.

  • Oferujemy wsparcie psychologiczno-pedagogiczne, pomoc terapeutów.