Niepubliczna Szkoła Podstawowa LEGATO przystąpiła do Akcji „Krokusowa rewolucja”. W czwartek 15 listopada posadziliśmy przed budynkiem naszej szkoły 1500 sztuk cebulek krokusów. Na początku pan Sylwiusz Mołodecki opowiedział dzieciom, jak należy prawidłowo sadzić cebulki oraz jaka najdroższa przyprawa  jest z nich pozyskiwana. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami i Rodzicami przystąpili do sadzenia cebulek. Każda z nich została uprzednio zaprawiona specjalnym preparatem zabezpieczającym kwiaty przed chorobami grzybowymi. 

Akcja sadzenia cebulek krokusów spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców osiedla Majowego. Niektórzy z nich zatrzymywali się, aby wesprzeć nas pomocą. Już w marcu wspólnie będziemy cieszyć się widokiem kwiatowego dywanu przed wejściem do naszej szkoły.

Na koniec pracy uczestnicy otrzymali odblaskowe zawieszki dla pupili z napisem „PO MNIE SPRZĄTAJĄ”, które zachęcają do sprzątania po pieskach wyprowadzanych na dwór. 

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli „Krokusową Rewolucję” i zapraszamy na wiosnę do wspólnego liczenia barwnych krokusów.