W czwartek 5 kwietnia reprezentanci naszej szkoły uczniowie klasy drugiej i trzeciej wzięli udział w XVIII Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 54 w Szczecinie. Do napisania testu podeszły reprezentacje z sześciu szczecińskich szkół podstawowych.

Dzieci  zmagały się z zawiłościami polskiej ortografii rozwiązując krzyżówkę z hasłem, rebusy, odgadując zagadki, układając zdania z rozsypanki wyrazowej lub przepisując tekst bez wielkich liter i znaków interpunkcyjnych.

Nasze sukcesy:

  • Zdobyliśmy I miejsce drużynowo (Karolina Brończyk, Aleksandra Ozygała, Leon Depa i Krzysztof Ryniec) i otrzymaliśmy DYPLOM oraz Puchar Mistrzów Ortografii klas drugich i trzecich.
  • II miejsce i tytuł  „Mistrza ortografii klas drugich” zdobył Leon Depa 
  • III miejsce i tytuł  „Mistrza ortografii klas drugich” zdobyła Aleksandra Ozygała
  • I miejsce i tytuł  „Mistrza ortografii klas trzecich” zdobył Krzysztof Ryniec 

Każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom, medal oraz nagrodę rzeczową. Ale najbardziej cieszy nas fakt, że żaden z nich nie napisze błędnie na przykład takich słów jak: jaskółka, rzeka, żaba, Polska, rozchmurzyć lub w ogóle. Nasi uczniowie znają polską ortografię na szóstkę!

Jesteśmy ogromnie dumni z osiągnięć naszych podopiecznych. GRATULACJE!