W tym roku szkolnym uczniowie klas 4-8 podjęli różnorodne działania upamiętniające 105 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na zajęciach matematyki dokonywali obliczeń na danych związanych z okresem budowania niepodległej Polski, na przyrodzie rozwiązywali quiz „Czy znasz przyrodę swojej ojczyzny?”Starali się także odpowiedzieć na pytanie: Co w dzisiejszych czasach znaczy być Polakiem?

Uczniowie wykonali również plakaty zatytułowane „Jesteśmy Polakami” i „Jaka jest Polska?”. Grając w gry planszowe „Twórcy niepodległości” oraz „Niepodległość” poznali wybitnych Polaków, szczególnie zasłużonych dla sprawy i najważniejsze wydarzenia lat 1914-1918.

Zwieńczeniem obchodów rocznicowych było zagranie hymnu narodowego na flażoletach oraz wspólne odśpiewanie o godz. 11.11 narodowej pieśni w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.