Kolejne zimowe miesiące nauki za nami. Jak streścić w kilku zdaniach to, co wydarzyło się ostatnio? Bardzo trudno, bo dużo u nas się dzieje, ale zawsze na bieżąco można śledzić szkolne wydarzenia na naszym FB.
Nauka przez działanie jest najlepszym sposobem zdobywania wiedzy – na wielu przedmiotach i zajęciach dodatkowych tego właśnie doświadczają uczniowie LEGATO.
Zajęcia TUS, SI, logopedyczne, dydaktyczno-wyrównawcze, korekcyjno-kompensacyjne oraz zajęcia różnych kół zainteresowań są mocną stroną w ofercie naszej szkoły.

Co się jeszcze działo? W grudniu odbyła się zbiórka karmy dla psów i kotów,  uczniowie klas 4-7 wymienili się kartkami świątecznymi w języku niemieckim z uczniami ze Śląska, w styczniu nasi uczniowie kwestowali jako wolontariusze dla WOŚP, w lutym podarowaliśmy sobie nawzajem najszczersze życzenia Walentynkowe i  odbyły się kolorowe Bale karnawałowe w klasach. Podczas ferii zimowych w naszej szkole został zamontowany tzw. Magiczny dywan, który wykorzystywany jest teraz do nauki i zabawy.
Oprócz szkolnych konkursów, w których wiele uczniów bierze czynny udział, cieszymy się również z zaangażowania uczniów kl. 3a, którzy przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu zorganizowanego przez Instytut Goethe w Warszawie zdobywając I miejsce oraz wyróżnienie.
Kolejny sukces to miejsca I, II i III w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR, które zajęli uczniowie z kl. 3a, 2a i 6a.