W czwartek 20 kwietnia odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Było kolorowo, wesoło i bardzo ciekawie. Uczniowie przygotowali plakaty na temat “Dlaczego warto uczyć się języków obcych?”. Na plakatach pojawiły się różne hasła np. ” Ucz się raz- rozmawiaj wszędzie”, “Kto języki zna- ten świat w garści ma”.
Każda klasa zaprezentowała się w kolorach swojego kraju, poznaliśmy wiele ciekawostek. Drużyny z każdej klasy rozwiązywały różnorodne zagadki językowe np. dopasowywały przysłowia w języku angielskim do jego odpowiednika w języku niemieckim. Publiczność rozpoznawała w quizie z jakiego kraju pochodzą potrawy oraz w jakim języku usłyszeli wiadomości.
Miłym akcentem święta języków były smaczne precelki (nazywane w Bawarii Brezel), przygotowane przez uczennicę kl. 5a Gabrysię.
Na zakończenie tegorocznego DJO poznaliśmy utwór “Monkey dance” zaśpiewany w 25 językach. Kto wie, może ta piosenka stała się inspiracją dla kogoś z naszej szkoły, aby rozpocząć przygodę z nauką kolejnego języka obcego?

Dziękujemy wszystkim za udział i za dobrą zabawę. A jak wiemy zawsze można się uczyć, a tym bardziej poprzez zabawę.