Cóż to było za magiczne przeżycie! Każdy uczeń w naszej szkole chętnie śpiewa świąteczne piosenki, wielu uczniów rozwija dodatkowo swoje talenty na popołudniowych zajęciach muzycznych. Tuż przed Świętami mieliśmy możliwość, aby wspólnie jako uczniowie klas 1-8 oraz nauczyciele i pracownicy szkoły przenieśli się do muzycznej krainy.

Szkolny zespół wokalno-instrumentalny oraz soliści (Dawid z kl. 3a, Asia z kl. 2b, Gabrysia z kl. 5a, Nina z kl. 4a, Patrycja z kl. 5a, Karolina z kl. 5a i Hania z kl. 8a) zaprezentowali piękne piosenki: m.in. “Jest taki dzień”, “Pachnie Świętami”, “Magia Świąt”, “Sianko” i “Gdzie jest nasze Betlejem?”.
Nasi utalentowani muzycznie uczniowie Hubert z kl. 8a, Ignacy z kl. 4a oraz Igor z kl. 3b zaprezentowali kolędy na instrumentach. Chłopcy uczęszczają dodatkowo na zajęcia do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia oraz Prywatnej Szkoły Muzycznej I st. “CANTILENA”.
W wykonaniu kl. 4a usłyszeliśmy w języku angielskim kolędę “Cicha noc”-“Silent night” oraz w języku niemieckim piosenkę “Wkrótce Boże Narodzenie” – “Bald ist Weihnachten”.

Nasze muzyczne spotkanie było okazją do wspólnego zaśpiewania wielu znanych pięknych polskich kolęd i zimowych piosenek.

Życzymy wszystkim dobrego świątecznego czasu.