“KOLOROWE KREDKI”  Zapraszamy do wspólnego zbierania kredek drewnianych i świecowych.

 Na czym polega akcja?

Zbieramy w szkole niekompletne, częściowo zużyte i niepotrzebne kredki. Co dalej się z nimi dzieje? Kredki zostaną wysłane w celu przetworzenia do pani Ewy Zielińskiej z Jasienicy, która jest pomysłodawczynią tej akcji. Następnie zostaną one posegregowane i natemperowane przez młodych wolontriuszy w wielku 6-14 lat. Później  grupa dorosłych wolontariuszy zasiada do maszyn i z pozyskanych materiałów szyje kolorowe piórniki. Niektóre piórniki są dodatkowo ozdabiane przez wolontariuszy przepięknymi obrazkami. Piórniki, zapełnione odrestaurowanymi kredkami zawożone są do szpitali, świetlic środowiskowych dla przebywających tam dzieci.  

Kredki świecowe, które można przetopić, służą do stworzenia tęczowych kredek w kształcie misi, serduszek itp. Drewniane kredki, które są w gorszym stanie, są przerabiane na kredkową biżuterię, z której dochód przeznaczany jest na akcje: „Niewidzialny Mikołaj” i „Dobra Wróżka”. Całą akcję wspiera Frosz, który jest przyjacielem dzieciaków.

Liczy się każda kredka. Nie wyrzucajmy ich – nadajmy im “drugie” życie. Każdy z nas może zostać wolontariuszem!

Akcja jest nieograniczona czasowo – ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO ZBIERANIA!