Po raz drugi w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Niemieckiej SUPESTAR. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas 1-4 w dwóch kategoriach soliści oraz zespoły. Widownia składająca się z uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły podziwiała występy młodych piosenkarzy, zaś jury zwracało uwagę na np. poprawność językową, dobór utworu, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny. W konkursie wzięło udział 29 uczniów.
Gośćmi specjalnymi naszego muzycznego święta byli uczniowie z klas starszych. Troje uczniów z kl. 6a (Michał, Wiktor i Tomasz) przy akompaniamencie na pianinie Oli Ozygały zaśpiewali pierwszą zwrotkę “Ody do radości”, natomiast Tymek, Wiktor, Gabrysia, Weronika oraz Patrycja z kl. 5a) zaprezentowali a capella utwór “Röslein auf der Heiden”.
Bardzo było nam miło posłuchać “starszaków”.

Trudno było wybrać jury miejsca nagrodzone, gdyż wszyscy wykonawcy włożyli ogrom serca w swoje występy i gratulujemy im jeszcze raz umiejętności językowych i wokalnych.
Najwyżej ocenioną piosenką okazał się występ uczennicy kl. 4a Laury Reinecke (wykonała wzruszający utwór “Happy end”) oraz uczennicy kl. 1a Idy Braksator, która przygotowała energiczną piosenkę “Dracula Rock” Te dwa występy zdobyły główną nagrodę GRAND PRIX.
Na szczególną uwagę zasłużyły też nagrodzone występy Adeli Kotla z kl. 1a, Sary Sękowskiej z kl. 2a, Jakuba Maciaszczyka z kl. 2a – III miejsce. Wśród wykonawców z klasy 4a I zajął Ignacy Pieleszek z kl. 4a (utwór “Wo willst du hin”) oraz Evelyn Schulz (utwór “Was würdest du tun”).
W kategorii zespół I miejsce zajęły koleżanki z kl. 3b Karolina Kulesza i Amelia Jędrzejczak zdobywając ogromne brawa od publiczności za piosenkę “Die Jahresuhr” , zaś trio Igor Chodań, Błażej Karbowaik oraz Miłosz Kozłowski z kl. 3b porwało wszystkich do wspólnego zaśpiewania refrenu piosenki o mebelkach.
Wśród wykonawców jury wyróżniło również kilka osób: Emma Reinecke 2b, Julia Krajewska 2b, Jagoda Sergiej 2b i Małgorzata Seta 2b.

Dziękujemy wszystkim wykonawcom za udział. Szykujcie już nowy repertuar na kolejny rok.
Podziękowania również dla sponsorów naszych nagród- Instytutu Goethe w Warszawie, wydawnictwu PWN, wydawnictwu Klett oraz misiowi Haribo :-).