WATER = LIFE – Woda to życie.
Projekt w języku angielskim w ramach programu eTwinning miał za zadanie zwrócenie uwagi uczniów na to, jak ważna jest woda w życiu człowieka. Poznawaliśmy cenną wartość wody i zastanawialiśmy się, jak powinniśmy traktować ją w obliczu globalnego kryzysu. Projekt ten został wyróżniony Krajową Odznaką Jakości oraz Europejską Odznaką Jakości eTwinning.

Uczestnikami projektu była kl. 1a z naszej szkoły oraz dwie szkoły z Turcji. Jesteśmy bardzo dumni z wyróżnienia

Pierwszym zadaniem było przygotowanie przez szkoły, a następnie przez głosowanie wybranie plakatu i logo projektu. Oglądaliśmy filmiki edukacyjne o deficycie wody na świecie i dobrym wykorzystaniu wody. Po obejrzeniu układaliśmy slogan zachęcający do oszczędzania wody. Z okazji Światowego Dnia Wody, 21 .03  uczestnicy projektu zrobili plakaty i wystawy prac w swoich szkołach. W kwietniu uczyliśmy się o oszczędzaniu wody, zrobiliśmy broszurkę nt. zasad prawidłowego użytkowania wody, a następnie uczniowie rozdali je w całej szkole. Mieliśmy zadanie – kodowanie z wodą. W trakcie projektu uczniowie również mieli okazję spotkać się z uczniami z Turcji podczas dwóch spotkań online.