#przerwanaczytanie O tym, jak ważne jest czytanie i sięganie po lekturę od najmłodszych lat nie trzeba nikogo przekonywać, dlatego w dniach 23-27 października nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczyła w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Celem akcji była:
– promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
– pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
– zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
106 uczniów włączyło się aktywnie w realizację zadań, podczas których samodzielnie czytano książki na przerwach, słuchano książek czytanych przez pracowników szkoły jaki i starszych kolegów. Jedną z form prezentacji było przygotowanie i zaprezentowanie stroju- przebrania ulubionej postaci literackiej. Pomysłowość i sposób kreacji była zachwycająca.

Dużym zainteresowaniem cieszył się także projekt stworzenia plakatu zachęcającego do czytania. Szkolne korytarze zamieniły się w galerię niezwykle kreatywnych prac.

Mamy nadzieję, że czytanie będzie już codziennym nawykiem dla naszych uczniów. Wszystkim uczestnikom i pracownikom składamy serdeczne podziękowania, zachęcając do czytania książek nie tylko podczas bicia rekordu. Spotkajmy się, nie tylko za rok, na przerwach przy… książkach!