Multikolorowo, polisensorycznie i wielozapachowo– tak wyglądały dziś zajęcia metodą Sensoplastyka® przygotowane dla 21-osobowej grupy uczniów naszej szkoły. Sensoplastyka® była dziś miękka, szorstka, gładka, twarda, sucha, mokra i …przyjemna – tak mówiły uśmiechnięte i zadowolone dzieci, gdy wychodziły z sali.

Sensoplastyka® to marka zajęć rozwojowych dla dzieci autorstwa Izabeli Anny Stefańskiej. Materiały sensoryczne opierają się tylko i wyłącznie na wykorzystaniu w 100% bezpiecznych produktów spożywczych. Dzieci swobodnie tworzą (lepią, przelewają, ugniatają rękoma i nogami) stymulując wszystkie swoje zmysły.

W czasie zajęć każdy ma czas na poznanie różnorodnych produktów spożywczych, zapoznanie się z ich strukturą i barwą. 
Można kreatywnie tworzyć, dotykać, wąchać i…brudzić się do woli. Podczas 45 minutowych zajęć powstał m.in. kolorowy, bogaty w różnorodne wzory “senso-dywan”, dzieci ulepiły dużo “piaskowych” babek oraz odkryły kolorowe smaki makaronu spaghetti.

Dzisiejszą przestrzeń do działania  i poznawania świata poprzez zmysły przygotowały dla uczniów p.Basia Frączkowska i p. Magdalena Chawziuk. Dziękujemy również za pomoc na sali i na terenie szkoły p. Reni, p. Agacie i p. Natalii.