“Zaśpiewajcie z nami!” – to motyw przewodni Konkursu Piosenki Niemieckiej. Piosenka “Der grüne Frosch”  w wykonaniu zespołu w składzie Ola, Nela i Agatka zdobyła III miejsce. Wyróżnienie zdobył Krzysztof, śpiewając a capella piosenkę “Küssen kann man nicht alleine”. Gratulujemy! 

Konkurs odbył się w auli Książnicy Pomorskiej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Organizatorem konkursu było Studenckie Koło Germanistów Uniwersytetu Szczecińskiego, Książnica Pomorska oraz Instytut Goethe w Warszawie. 

“Głównym celem konkursu jest popularyzacja języka niemieckiego poprzez śpiew i zabawę. Jednocześnie jest to jedna z najprzyjemniejszych form nauki nowych słówek w języku obcym przez uczniów”- powiedziała koordynatorka konkursu dr Ewa Hendryk z Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu Szczecińskiego.

Uczniowie naszej szkoły chętnie uczą się nowych piosenek na lekcjach języka niemieckiego.  Wiedzą bowiem, iż poprzez zabawę i śpiew niemiecki łatwiej “wpada do głowy”. Dzisiaj wszyscy potwierdzili również swoje talenty muzyczne, nad którymi czuwa pani Monika Momot – nauczyciel muzyki. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz dodatkowo gratulacjami i nagrodami od Jury.