Drugie półrocze roku szkolnego 2023/2024 już trwa i codziennie dzieje się u nas coś ciekawego. Gdybyśmy tak mogli zajrzeć za drzwi naszych klas i podejrzeć co się u nich dzieje… Oczywiście, że możemy! Zapraszamy do przeczytania postu i obejrzenia poniższej fotogalerii.

Podsumowanie I półrocza roku szkolnego 2023/2024 w klasach 4-8
Samorząd Szkolny dokonał podsumowania osiągnięć edukacyjnych poszczególnych klas.  Sowa i zegar jako symbole naszych sukcesów zmieniły właścicieli i powędrowały do uczniów klasy 6a. Rozdano też Jokery, dzięki którym uczniowie mogą skorzystać z lekcji gier i zabaw. Wszystkim uczniom i klasom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

Koty duże i małe
Czy kot ma 7 żyć? Czy zawsze spada na 4 łapy? Czego potrzebuje, aby był szczęśliwy? Na te i inne pytania odpowiedzi szukali uczniowie klasy 0a. Podczas realizacji tematu dzieci nie tylko przedstawiały informacje o swoich domowych pupilach, ale także poznały m.in. ciekawostki na temat kotów, sposoby ich pielęgnacji i żywienia a także poszerzyły wiedzę na temat wielkich kotów żyjących dziko poza granicami naszego państwa.

Konkursy
W naszej szkole dzieci chętnie podejmują się wyzwań i startują w różnych konkursach. Dzięki nim uczniowie rozwijają samodzielność i odkrywają swoje uzdolnienia i talenty. Uczestnikom tegorocznego Alfika Matematycznego i Humanistycznego wręczyliśmy dyplomy gratulując wyników i udziału w konkursie.

Tajemnice wody
Uczniowie klasy 3a odkrywali podczas zajęć praktycznych tajemnice wody. Dzieci zapoznały się z trzema stanami skupienia – ciekłym, stałym i gazowym, rozróżniali i poprawnie nazywali obserwowane zjawiska. Podczas zajęć przekonały się, że woda nieustannie krąży w przyrodzie i może przechodzić z jednego stanu skupienia w drugi. Podsumowaniem lekcji była forma quizu prawda/fałsz (zielone lub czerwone kropeczki).

Powtórki chemiczno- fizyczne u starszaków
Aby utrwalić zdobytą na lekcjach fizyki i chemii wiedzę, uczniowie klasy siódmej i ósmej wykonali ciekawe prace przy użyciu kartek papieru, flamastrów, plasteliny i balonów. Nauka przez “zabawę” okazuje się bardziej przyjemna.

Bezpieczni w Internecie
Uczniowie klasy 2a wykonali pracę plastyczną, która była ich odpowiedzią na pytanie: „Co to jest Internet” oraz utrwalili sobie najważniejsze zasady dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu, tworząc przy okazji plątaninę z włóczki symbolizująca sieć internetową.

Jak niezwykłym narządem jest mózg?
Przyrodnicy z klasy 4a poznając budowę układu nerwowego wykonali modele mózgu. Praca nad modelem pozwoliła poznać im dokładniejszą budowę tego niezwykłego narządu.

W krainie bogów i bogiń greckich
Uczniowie klasy 5a w ramach podsumowania omawiania mitologii greckiej wcielili się w mitologiczne postaci, opowiedzieli o swoich losach, zaprezentowali atrybuty oraz w zespołach wykonali mitologiczny rap z podkładem muzycznym.

Walentynkowa Eko Kuchnia
W walentynkowe święto uczniowie klasy 2a przygotowali serduszkowe gofry z różnymi dodatkami: śmietanką, owocami, polewą. Praktykowali powiedzenie „przez żołądek do serca”.

Zakodowane LOVE
Uczniowie klas 0 i 2 chętnie uczestniczą w zajęciach Kodowania i programowania. Jak widać na zdjęciach szybko i skutecznie potrafią rozszyfrowywać zadania, które są powierzane.