W sobotę 17 września grupa 30 uczniów z klas 4, 5, 6 i 8 wraz z Rodzicami, rodzeństwem z młodszych klas i nauczycielami uczestniczyła w V Akcji Ploggingowej ” Biegamy i Puszczę Bukową sprzątamy”. Celem akcji było zebranie jak największej ilości śmieci. Słowo PLOGGING wymyślili Szwedzi, łącząc dwa słowa „jogging” i schylanie się „plocka upp”.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Sportowe  „Fani Formy” z siedzibą w Szczecinie. W tym dniu zebrano 1722 kg śmieci! Podczas spaceru w okolicy Jeleniego Stawu uczniowie naszej szkoły zebrali kilkanaście bardzo ciężkich worków, zdobywając tym samym I miejsce w kategorii drużyn – zebrali 137,15 kg. Brawo WY!

Pamiątkowe drewniane medale będą przypominać nam o przesłaniu “Nie chodzi o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić”. Dziękujemy wszystkim za udział  w akcji.