ZESPÓŁ WOKALNO- INSTRUMENTALNY

„Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to, co niewyrażalne”
Aldous Huxley

Zajęcia odbywają się z podziałem na grupy tj. dla uczniów kl. 1-3 oraz uczniów z kl. 4-8.

Cele:
– rozbudzanie i rozwój uzdolnień muzycznych oraz wokalno-aktorskich,
– rozwijanie wrażliwości artystycznej oraz wyobraźni muzycznej,
– kształtowanie osobowości twórczej i odtwórczej,
– rozwijanie umiejętności śpiewania w grupie oraz śpiewu solowego

Podczas zajęć:
– ćwiczymy prawidłowy oddech i dykcję oraz właściwą intonację,
– rozwijamy poczucie rytmu,
zwracamy uwagę na odpowiednie zachowanie się na scenie,
– rozwijamy nasze umiejętności aktorskie,
ale przede wszystkim świetnie się bawimy.

Prowadząca: mgr Monika Momot

ZAJĘCIA TANECZNE

Zajęcia taneczne odbywają się w czwartki w godz. 16.00-17.00. To wspaniały wybór dla wszystkich, którzy kochają ruch. Ćwiczenia wzmacniają mięśnie, kształtują prawidłową postawę ciała, doskonalą koordynację ruchową – a wszystko to w ramach dobrej zabawy przy rytmach różnego rodzaju muzyki.

Podczas zajęć dzieci uczą się podstaw wielu stylów tanecznych – od jazzu, tańca współczesnego, po hip-hop i nowoczesne formy tańca ulicznego. Muzyka i ruch łączą się ze sobą tworząc sztukę, która niesamowicie rozwija w dzieciach poczucie estetyki i  wyobraźnię przestrzenną. Zajęcia wpływają również bardzo pozytywnie na umiejętność współpracy w grupie, gdyż każdy uczeń jest częścią zespołu i wraz z innymi uczestnikami zajęć  tworzy spójną całość.

Taniec sam w sobie wzmacnia w dzieciach poziom własnej wartości, dodaje pewności siebie, uczy sumienności i wytrwałości, gdyż nie wszystko wychodzi od razu – co w dorosłym życiu jest bardzo pozytywną i pożądaną cechą. Zajęcia są bardzo wesołe, przepełnione uśmiechem, prowadzone w przyjemnej atmosferze pracy połączonej z zabawą.

Prowadząca: mgr Katarzyna Babiasz.